Czym się kierować przy zakupie roweru?

Wiele osób nie wie jaki rower będzie dla nich odpowiedni, dlatego chodzą i szukają przez wiele godzin idealnego modelu, który będzie spełniał ich oczekiwania. Niektórzy kupują pierwszy lepszy jednoślad na jaki natrafią a później okazuje się, że nie spełnia on naszych oczekiwań.

Zakup nowego jednośladu

Zrowery focusa niedługo rozpocznie się sezon rowerowy. Jest wiele osób, które przed jego rozpoczęciem chcą kupić nowy jednoślad, ponieważ poprzedni nie nadaje się już do jazdy lub nie spełnia naszych oczekiwań. Zanim jednak przystąpimy do kupna nowego musimy zastanowić się do czego będziemy go wykorzystywać, aby nie popełnić znowu tego samego błędu co poprzednio i kupić rower, który nie będzie spełniał naszych oczekiwań. W zależności od tego warunku możemy wybrać typ oraz jego klasę. Obecnie na rynku możemy spotkać kilkanaście rodzajów jednośladów. Jednak w większości przypadków wybieramy pomiędzy czterema z nich, górskim, crossowym, miejskim oraz trekingowym inaczej turystycznym. Nie należy kupować tanich rowerów z supermarketu, ponieważ wykonane są z najniższej jakości podzespołów, wykonanych najczęściej z plastiku lub z ciężkiej stali. Hamulce w nich są mało skuteczne a przerzutki często się rozregulowują. Nie jest to oczywiście regułą, ale jeśli chcemy dobry rower, na którym będziemy mogli jeździć bez obaw lepiej kupić go w sklepie rowerowym, gdzie będziemy mogli liczyć na pomoc przy kupowaniu oraz na późniejszy serwis. Rowery focus złożone są z komponentów markowych, zapewniających trwałość oraz bezpieczeństwo.

Jak widać wybór odpowiedniego jednośladu wcale nie jest taki prosty jak nam się wydaje. Przy zakupie warto skorzystać z pomocy przy wyborze. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dokonaliśmy dobrego zakupu a rower posłuży nam przez wiele lat.