Dlaczego warto uczyć się angielskiego

Życie w obecnym świecie bez znajomości języka angielskiego jest niemalże tak samo trudne, jak życie bez jednej z kończyn. Praktycznie wszystko, co tylko pojawia się w Internecie w polskiej wersji, jest jedynie okrojoną wersją angielską.

Nauka angielskiego nie szła mi dobrze

nauka angielskiego Dla mnie był to jeden z głównych powodów, dla których podjąłem naukę angielskiego. Z początku mój angielski był na fatalnym poziomie – wątpiłem, czy jakakolwiek szkoła językowa w ogóle podejmie się nauczania mnie. Myślałem, że każą mi najpierw nauczyć się podstaw we własnym zakresie a dopiero później zabiorą się za nieco bardziej zaawansowane tajniki języka. Okazało się, że moje obawy były bezpodstawne – już pierwsza szkoła językowa w Bydgoszczy jaką odwiedziłem przyjęła mnie bez mruknięcia. rekomendowana przez wielu nauka angielskiego w Bydgoszczy początkowo nie szła mi zbyt szybko, ale gdy dowiedziałem się jak powinienem się go uczyć, wystrzeliłem do przodu jak torpeda. Praktycznie w pewnym momencie zacząłem już myśleć po angielsku – do takiej doszedłem wprawy. Po kilku miesiącach ciężko było znaleźć mi jakiekolwiek ćwiczenia, które w dalszym ciągu rozwijałyby moje umiejętności językowe. Angielski przez skype był dobrą rozrywką, i choć swego czasu bardzo mi pomógł, teraz musiałem znaleźć sobie coś lepszego. Postanowiłem sprawdzić, czy w Bydgoszczy istnieją jakieś szkoły dla zaawansowanych. Gdy udało mi się znaleźć coś takiego, byłem w siódmym niebie. Podszedłem do testu i zdobyłem najwyższy stopień znajomości języka obcego, jaki tylko można było dostać. Mając ten certyfikat nie martwiłem się o nic – mogłem pracować w zagranicznych firmach i zajmować się tłumaczeniami.

Do tego każda informacja którą chciałem wyszukać w Internecie nie miała jak się przede mną ukryć – ogrom angielskich źródeł był praktycznie nie do ogarnięcia dla pojedynczego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *