Dlaczego warto wybudować baseny przy swoim hotelu?

Czasami z pozoru niewinna inwestycja mająca na celu wprowadzenie jednego dodatkowego udogodnienia, może sprawić, że nasz hotel stanie się prawdziwą atrakcją turystyczną i dzięki temu, będziemy co roku przyjmować coraz więcej gości.

Wspaniały basen hotelowy

budowa basenów hotelowychMieszkam w małym turystycznym miasteczku w którym biznes polegający na wynajmowaniu pokoi podczas okresu letniego, kwitnie każdego roku. Ludzie dotychczas woleli mieszkać u kogoś w domu, aniżeli w hotelu. Przeważnie wiązało się to z faktem, że warunki były podobne, lecz oczywiście hotel oznaczał nieco wyższą cenę, a wszyscy w końcu chcą zaoszczędzić. Szczególnie w wakacje. Moi rodzice prowadzą hotel i naprawdę kiepsko kręcił się ten biznes dopóki tata nie wpadł na pomysł basenu. Szybko odnalazł polecaną firmę, której specjalizacją jest budowa basenów hotelowych i nim się obejrzeliśmy, budowa się zaczęła. W początkowych założeniach miał być to zwykły basen, jednak tata poszedł o krok dalej i zdecydował się wybudować prawdziwe kąpielisko dla całej rodziny. Tym sposobem w hotelu rodziców pojawił się zarówno standardowy basen, jak i brodzik dla dzieciaków, a także szereg innych atrakcji jak rury do zjeżdżania, mniejsze i większe zjeżdżalnie, fontanny, bicze wodne, a nawet prądy! Mieliśmy prawdziwy i wspaniały aquapark! Ceny w naszym hotelu oczywiście musiały nieco wzrosnąć, albowiem trzeba było z czegoś utrzymać tak wielki basen, jednak to przestało przeszkadzać turystom, którzy następnego sezonu bardzo chętnie zaczęli do nas przybywać. 

Z początku basen był dostępny jedynie dla gości w hotelu, acz z biegiem czasu rodzice udostępnili za małą opłatą basen każdemu, kto zapragnie przyjść. Tym sposobem nasz basen stał się prawdziwą atrakcją turystyczną, a biznes moich rodziców zaczął kwitnąć zapewniając im spokojne i dostanie życie!