Dokładna izolacja powierzchni pianką poliuretanową

W Polsce korzysta się z co najmniej kilku metod ocieplania budynków. Jeszcze nie tak dawno temu bardzo popularne było stosowanie takich materiałów jak wełna mineralna albo styropian. Teraz raczej odchodzi się od tych technik ocieplania, bo na rynku pojawił się nowy i lepszy materiał.

Ekologiczna i bezzapachowa termoizolacja pianką

natrysk piankiMowa o piance poliuretanowej, która ma znacznie lepszy współczynnik izolacyjności. Najważniejszą zaletą pianki poliuretanowej jest to, że nie powstają żadne mostki termiczne, jak to bywa w przypadku innych materiałów termoizolacyjnych. Mostki termiczne to inaczej przerwy w materiałach do ocieplenia, przez które ciepłe powietrze ucieka na zewnątrz budynku. Pianka poliuretanowa tworzy zwartą warstwę, dlatego nie ma możliwości powstania mostków termicznych. Z kolei styropian czy wełna mineralna z biegiem czasu opadają, przez co tworzą się jeszcze większe mostki, a termoizolacja jest po prostu nieskuteczna. Taki natrysk pianki wykonuje się bardzo często na poddaszach. Pianka idealnie przywiera do różnych materiałów – również do drewna. Zaletą stosowania tego materiału jest też to, że nie ma żadnych problemów z jego transportem. Piankę poliuretanową transportuje się w specjalnych pojemnikach do natrysku, co nie zajmuje dużo miejsca. Pianka w zbiorniku ma postać płynną. Dopiero po wykonaniu natrysku pianka zaczyna stygnąć i powiększać swoje rozmiary. W ten sposób pianka poliuretanowa jest w stanie dotrzeć w każdy zakamarek.

Ocieplanie poddasza pianką stało się bardzo popularne. Pianka nie wydziela żadnego zapachu ani nie jest szkodliwa dla środowiska. Jest to materiał ekologiczny, który będzie służył przez wiele lat. Dodatkowo pianka zabezpiecza przed pożarem, bo nie doprowadza do rozprzestrzeniania się ognia – ogień gaśnie na powierzchni pianki poliuretanowej.