Drzwi inwentarskie w naszej stodole

Mamy gospodarstwo rolne razem z rodziną. Głównie zajmuje się nim mój mąż, ja czasem pomagam. Ostatnio zakupiliśmy drzwi inwentarskie do obory. Są wygodne i jesteśmy zadowoleni. Mamy również silosy paszowe, które są niezbędne do pracy. Później paszociąg współpracuje razem z nimi, działając w łukach.

Ruszta betonowe dla naszych świnek

ruszta betonoweNasze świnki mają solidne ruszta betonowe dla trzody, dzięki czemu mamy nadzieję, że jest im wygodnie. Nasze zwierzaki muszą być dużo karmione, żeby ładnie wyrosły. Ważne, aby dobrze je wykarmiać, muszą mieć wszystkie potrzebne składniki do rozwoju. Moja mama rano zawsze chodzi do krów i przynosi nam świeże mleko. Nasza córka biega razem z kurami po podwórku, jest to dla nie świetna zabawa. Dobrze, że nie mamy gęsi, bo one by ją podziobały. Kiedyś mnie się taka sytuacja przytrafiła. Miałam sukienkę z guziczkami i wyszłam bawić się do piaskownicy. Chyba nie spodobały im się guziki i zaczęły mnie atakować i skubać. Ledwo udało mi się im uciec. Przybiegłam zapłakana do domu. Mama musiała pozbyć się gęsi, bo bałam się wychodzić na dwór. Dlatego teraz wiem, jaki to strach, i nie zgodziłam się aby je hodować. Do naszego stawu przylatują dzikie kaczki. One przynajmniej boją się podchodzić do ludzi, dlatego nic nikomu nie zrobią. Rzucamy im chleb, dlatego codziennie przylatują po kolejną porcję jedzenia.

Na wiosnę nawet kiedyś zrobiły sobie u nas gniazdo. Pewnego dnia wykluły się małe kaczątka i pływały ze swoją mamą ciesząc nasze oczy tym wspaniałym widokiem. Nasz syn lubi fotografować, dlatego wszystko na bieżąco uwiecznia. Fajnie mieć taką pamiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *