Dział spadku, wydziedziczenie, nieważność testamentu i inne

Coraz więcej kancelarii adwokackich specjalizują się w konkretnej dziedzinie prawa. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością prawo spadkowe. Kiedy umiera bliska osoba, spadek przechodzi na rodzinę. Oczywiście zmarła osoba mogła pozostawić po sobie testament, w którym przekazuje majątek komuś innemu.

Stwierdzanie nabycia spadku w kancelarii adwokackiej

prawo spadkowe szczecinTestament jest dokumentem jak najbardziej ważnym, potwierdzonym notarialnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dziedziczy się nie tylko majątki, ale również długi. Jeśli rodzina nie zrzeknie się spadku po osobie zmarłej, przejmuje po niej wszystko – nieruchomości i inny majątek oraz wszystkie zadłużenia bankowe. Kancelarie adwokackie pomagają w różnych sprawach związanych z prawem spadkowym. Takie usługi jak prawo spadkowe szczecin oferowane są przez adwokatów z doświadczeniem. W kancelarii adwokackiej można stwierdzić nabycie spadku na podstawie pozostawionego przez osobę zmarłą testamentu. Ponadto stwierdzenie nabycia spadku może się też odbyć na podstawie umowy. W kancelarii adwokackiej załatwia się również takie sprawy jak stwierdzenie nabycia w spadku gospodarstwa rolnego. Adwokat może zająć się zmianami postanowienia stwierdzającego nabycie spadku. Sprawy o dział spadku również załatwiane są w kancelariach adwokackich. Spadek można przejąć wprost, z dobrodziejstwem inwentarza.

Można też odrzucić spadek lub przyjąć zachowek. Kancelarie adwokackie zajmują się sprawami o wyłączenie małżonka z dziedziczenia. Spadkobierca może też zostać uznany za niegodnego dziedziczenia spadku. W kancelariach wykonywane są specjalne zapisy lub polecenia. Adwokaci zajmują się takimi sprawami jak wydziedziczanie czy nieważność testamentu. Darowizny mogą zostać zaliczone na schedę spadkową. Te wszystkie zagadnienia podchodzą pod prawo spadkowe.