Gdzie parkować samochód?

Żyjemy w czasach, kiedy nie każdy ma możliwość przechowywania swojego pojazdu w garażu. A z kolei samochód posiada już niemal każdy obywatel naszego kraju. Wiele osób nie ma sposobności zakupu garażu, ani jego budowy z wielu względów. Najczęściej są to uwarunkowania finansowe. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o jakimś alternatywnym rozwiązaniu, bo może być ich co najmniej kilka.

Ile kosztuje budowa drewnianej wiaty garażowej?

wiata garażowa drewnianaNajlepszym rozwiązaniem porównywalnym do posiadania garażu jest zakup lub budowa wiaty garażowej. Jeśli mamy miejsce na swojej posesji, to w krótkim czasie możemy stać się posiadaczami wiaty garażowej. Każda wiata garażowa drewniana wymaga dość małego nakładu prac. Wiatę można zbudować bardzo niewielkim kosztem. Jeśli mamy dość dobrze rozwinięte zdolności manualne, to z powodzeniem wykonamy taką konstrukcję samodzielnie. Wystarczy dobrze przemyśleć naszą inwestycję, a nawet wykonać prosty projekt. Następnie musimy zaopatrzyć się w niezbędne materiały konstrukcyjne. Można je bez problemu zamówić w każdym tartaku lub trochę drożej w markecie budowlanym. Warto pomyśleć również o specjalnej wylewce, która będzie stanowiła podłogę w naszej wiacie. Unikniemy tym samym konieczności parkowania naszego pojazdu w błocie. Oczywistym jest, że wiata garażowa nie chroni naszego samochodu tak dobrze jak garaż, lecz jest wystarczająca do ochrony naszego pojazdu przed większością szkodliwych warunków atmosferycznych oddziałujących na nasz pojazd w przypadku jej braku. Jeśli będziemy o nią dobrze dbać, to z pewnością posłuży nam przez lata.

Koszt budowy wiaty jest bardzo niski, zwłaszcza gdy wykonujemy ją samodzielnie. Wystarczy kilka wolnych dni, a już możemy cieszyć się widokiem pięknej wiaty. Sąsiedzi z pewnością pozazdroszczą nam nowej konstrukcji.