Idealny dietetyk dla dzieci

Moja córka skończyła właśnie 6 lat. Nie będę mówić o tym, jak szybko ten czas zleciał i nawet tego nie zauważyłam. Zwróciłam jednak uwagę na pewną sprawę. Otóż jakoś tak niefortunnie się zdarzyło, że była najgrubsza ze wszystkich koleżanek w przedszkolu. A niby dzieci mają szybką przemianę materii. Niestety same próby wprowadzenia większej ilości ruchu spełzły na niczym.

Moje dziecko pierwszy raz u dietetyka

dietetyk dla dzieci w BydgoszczyMimo, że dużo spacerowałyśmy, córka nadal wyglądała na grubszą niż powinna być. W przedszkolu przeprowadzono badania dzieciom, ważono je i mierzono. Wezwano mnie na rozmowę z pielęgniarką, która delikatnie zasugerowała mi, że moja córka ma zbyt wysoki wskaźnik BMI jak na swój wiek i wzrost. Powiedziała, że jest taki fajny dietetyk dla dzieci w Bydgoszczy, który pomaga w podobnych sytuacjach. Z początku nawet o tym nie pomyślałam. Jednak, gdy zauważyłam, że niektórzy się z niej śmieją z powodu jej wagi, postanowiłam dłużej nie zwlekać i zapisałam się do niego. Okazało się, że jest to bardzo miła pani, specjalizująca się właśnie w dietach dziecięcych i ma w tym temacie bardzo dużą wiedzę. Zapytała córkę, jakie owoce najbardziej lubi jeść. Pokazała mi, jak przyrządzić zdrowy koktajl i sałatkę owocową oraz warzywną w dobrych proporcjach. Zastąpiliśmy majonez jogurtem naturalnym. Dostałam rozpis diety na cały tydzień i postanowiłam się do niego stosować, choćby nie wiem co. Myślałam, że córka ciężko to przeżyje, ale potraktowała to jako zabawę i nawet jej się spodobało.

Niezwykle szybko osiągnęłam efekty, jakie chciałam. Córka polubiła zdrowe jedzenie, ponieważ odpowiednio przyrządzone jest smaczniejsze od niejednego fast foodu. Nie wychodzimy już jeść na miasto, sama wszystko przygotowuję. Dzięki temu córka wygląda o wiele lepiej i jej BMI się poprawiło.