Jak kuweta ułatwia życie kotom i właścicielom

 

Domowe zwierzątko zawsze ma pozytywny wpływ na człowieka. Obok wszelkiego rodzaju małych gryzoni, najbardziej popularnymi pupilami są oczywiście psy i koty. Te ostatnie są w ostatnich czasach popularniejsze od psów. Właściciele kotów chwalą ich indywidualność i specyficzny charakter. Kot wymaga też mniej uwagi, niż pies, nie trzeba z nim wychodzić na spacer, jest więc wygodniejszy w opiece. 

Kot szybko uczy się po co mu kuweta

Kuwety dla kotaZabiegane osoby, które mimo małej ilości czasu chciałyby mieć zwierzątko w domu, warto, aby przemyślały zakup lub przygarnięcia od kogoś kota. Rasowy lub dachowiec- każdy z nich wymaga o wiele mniej uwagi od psa. Kota nie trzeba wyprowadzać kilka razy dziennie na spacer, aby odbył swoją toaletę. Wystarczy mu bowiem kuweta, do której załatwia swoje potrzeby  w dowolnie przez siebie wybranym momencie. Jedyny minusem w przypadku kuwety dla kota jest nieprzyjemny zapach, który pojawia się po całym dniu. Kuwety dla kota trzeba regularnie opróżniać. Bardzo ważne jest to, aby zakupić dobrej jakości żwir, który pochłonie część przykrego zapachu. Na rynku można zakupić też pojemniki z przykrywką, dzięki temu, przy wynoszeniu zawartości do śmieci możemy uniknąć kontaktu z przykrym zapachem. Koty już od małego, bardzo szybko, uczą się utrzymywania czystości i wszelkich innych zasad, których nauczy ich właściciel. Pamiętajmy jednak o tym, że kot potrzebuje swobody i możliwości wspinania się lub wskakiwania na wyższe partie pomieszczenie, czyli meble i czy schody.

Domowy kot jest doskonałym pupilem dla zabieganych. Nie trzeba się nim zajmować tak mocno, jak psem. Nie trzeba z nim wychodzić na spacery. Wystarczy nauczyć kota korzystania z kuwety, a naszym jedynym obowiązkiem w tym zakresie będzie regularne wymienianie zawartości pojemnika.