Jak wybrać odpowiedni tornister

Najważniejszy moment w życiu mojego dziecka było pójście do szkoły. Jednak, to ja bardziej przeżywałem ten dzień niż on. Ponownie okazało się, że wcześniejsze przygotowania są najlepszym sposobem na zredukowanie stresu, który jest związany tym momentem.

Tornister herlitz wygrywa konkurs

tornister herlitz smartNasze przygotowania do tego ważnego dnia, zaczęły się jeszcze przed wakacjami. Nasi znajomi twierdzili, że nie należy tak wcześnie się tym martwić i psuć sobie wakacji rozmyślaniami co kupić, jakie i gdzie? Myślałem inaczej. Chciałem aby ten dzień był przyjemny i radosny, zarówno dla dziecka jak i dla mnie. Już od dawna bawiliśmy się w szkołę, naśladując prawdziwe lekcje i nauczycieli. Było przy tym wiele śmiechu i dobrej zabawy. Teraz też chciałem aby było podobnie. Szkoła powinna kojarzyć się z czymś przyjemnym, w końcu to tam zdobywamy najwięcej wiedzy. Wracając do przygotowań. Przed wakacjami zrobiliśmy listę niezbędnych produktów i książek i podzieliliśmy obowiązki dotyczące zakupów. Ja miałem zająć się kupnem odpowiednich książek, a synek miał wybrać: tornister, piórnik, przyrządy szkolne itp. Zabawa polegała na tym, że miał dokładnie zapoznać się z charakterystyką produktów, pod kątem jakości i funkcjonalności i wybrać te które będą spełniały nasze oczekiwania. W tym celu sporządziliśmy specjalną tabelkę propozycji, w którą miały być wpisane produkty z ich opisem. Ja miałem pomagać synkowi w opisywaniu i czytaniu informacji o produktach oraz wpisywać swoje propozycje. Na koniec, miały być krótkie prezentacje wybranych przez siebie artykułów i kto bardziej był przekonujący, tego artykuł miał być kupiony. Aby za bardzo nie obciążać się myślami na ten temat, lista była otwarta przez okres całych wakacji i można było wpisywać oraz zmieniać swoje wybory. Oczywiście, jeżeli ktoś był pewny swojego wyboru to po prezentacji mogliśmy zakupić to wcześniej i nie czekać do zamknięcia listy. Tak było z najważniejszym artykułem szkolnym. Niemal dwa dni przed wyjazdem na wakacje, synek wpisał na listę tornister herlitz smart i przedstawił taką prezentację, że jeszcze w tym dniu go zakupiliśmy.

Właściwie, nie było do czego się przyczepić. Tornister był wykonany z łatwego do czyszczenia materiału, był lekki, miał odpowiednie kieszenie, światełka odblaskowe oraz łatwo zapinane klamry. Prezentacja synka obejmowała jeszcze wiele jego wspaniałych cech a ja cieszyłem się, że najważniejszy element zakupów szkolnych jest już za nami.