Kultura i rodzaje fajek wodnych i szisz

Fajka wodna jest popularna wśród osób, które lubią eksperymentować z dymem, nawet jeśli sami są palaczami. Pochodzi ona z Indii, a swoją największą popularność zdobyła w krajach arabskich, jednakże po pewnym czasie, jej popularność rozprzestrzeniła się prawie na cały świat.

Fajki wodne oraz szisze

fajka wodna sziszaW zależności zastosowania, możemy wyróżnić dwa typy fajek wodnych. Pierwszym typem jest bong, fajka wodna, która jest niewielkich rozmiarów oraz nie posiada węża. Drugim rodzajem jest szisza, fajka wodna, która służy do palenia mokrego tytoniu tzw. melasy. Na przykładzie Turcji, fajka wodna może być świetnym dodatkiem, aby umilić przebywanie w towarzystwie. Pełni ona rodzaj dopełnienia, uczestnicy spotkania używają tego samego węża, poprzez położenie go na stół, gdy osoba paląca już skończyła. W ten sposób, tworzą wyjątkową atmosferę, gdzie pomieszczenie przepełnione jest dymem oraz przeważnie owocowym zapachem tytoniu. Ciekawą kwestią palenia fajki wodnej w krajach, gdzie jest ona popularna, są również pewne zasady. Nie powinno się stawiać fajki na stół, ponieważ jest to uważane za brak szacunku dla palących. Jednakże nie jest to jedyny powód dlaczego na ziemi nie powinna stać fajka wodna Szisza posiada węgle, które są na wierzchu sziszy, przez co doglądanie jej od góry, umożliwia nam kontrolowanie spalania się węgli. W ten sposób, każdy bez żadnego problemu może sprawdzić jej stan, a poza tym, nie przeszkadza w kontakcie z innymi osobami, ponieważ szisza na stole może zasłonić nam inne osoby.

Różnorodność fajek wodnych, ich aspekt kulturowy oraz zwyczaje i tradycje, które są z nimi związane mogą okazać się ciekawsze, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Jest to przedmiot, który przypadkowej osobie od razu się kojarzy z ciepłymi, arabskimi krajami, ale obecnie, jest on popularny praktycznie wszędzie.