Lampa do przyczepy

Robocza lampa zamiast żarnika może posiadać diody LED. Jest to o tyle lepsze, że takie diody zużywają znacznie mniej prądu, przy takim samym poziomie jasności, jak zwykłe lampy. Każda przyczepa powinna posiadać oświetlenie, jeśli mamy zamiar wyjeżdżać nią na drogę publiczną. Bez oświetlenia nie wolno w ogóle jeździć takim sprzętem.

Robocza lampa do przyczepy

robocze lampy do przyczepBędąc w posiadaniu przyczepy czy to samochodowej, czy też np. do maszyny rolniczej, należy mieć na niej zainstalowane odpowiednie oświetlenie. Nawet przyczepa do ciągnika powinna mieć oświetlenie, ponieważ często zdarza się, że taką przyczepą są przewożone płody rolne do skupu, co siłą rzeczy zmusza właściciela przyczepy do wyjazdu na drogę publiczną. Praktycznie robocze lampy do przyczep posiadają zainstalowane diody LED, co daje im dłuższą żywotność w użytkowaniu. Oczywiście takie lampy – jeśli są zamontowane na przyczepach uczestniczących w ruchu drogowym – powinny posiadać światła pozycyjne, stopu, światło przeciwmgłowe, światło cofania, a także trójkąt odblaskowy oraz światło kierunkowskazów. Wszystkie te światła mają odpowiedni kolor, zgodnie z ustawą o ruchu drogowym. Muszą mieć homologację i być dopuszczone do ruchu w całej Europie. Lampy mogą być zespolone z trójkątem odblaskowym, co daje im dodatkową możliwość lepszej widoczności w szczególnie niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Lampy robocze powinny posiadać możliwość zamontowania zarówno żarówek, jak i diod LED, oraz być łatwe przy wymianie tych żarówek.

Każda przyczepa powinna posiadać odpowiednie oświetlenie, które jest zgodne z obowiązującym prawem drogowym. Takie oświetlenie jest podstawowym bezpieczeństwem dla każdego użytkownika dróg. Bez świateł mogłoby dochodzić do poważnych kolizji, szczególnie w nocy.