Mama wybrała prywatny dom seniora

 

Moja mama zadecydowała, ze chciałaby przenieść się do domu dla seniorów na stałe. Była to dla mnie trudna rozmowa. Ja mieszkam z mężem poza Toruniem a mama w Toruniu jest sama. Nie chce się przenieść do nas bo twierdzi, że starych drzew się nie przenosi. Wiele razy ją namawiałam ale bez bezskutecznie.

Poszukuję najlepszego domu dla seniora

prywatny dom opieki z rehabilitacjąPostanowiłam zaakceptować decyzję mamy i poszukać dla niej najlepszego miejsca, w którym zamieszka. W internecie znalazłam prywatny dom opieki z rehabilitacją. Lokalizacja była wręcz idealna. Sporo terenów zielonych. Blisko park z ławeczkami a także fontanną. Prywatny dom opieki z rehabilitacją znajdował się blisko terenów, w których mama mieszkała jak była młoda. Wiedziałam, że okolica na pewno jest trafiona w dziesiątkę. Pokazałam mamie zdjęcia na stronie intranetowej. Dom dla seniorów był nowoczesny. Każdy miał swój własny pokój. Kadra, która była w nim zatrudniona miała spore doświadczenie a także dobre kwalifikacje. Prywatny dom opieki z rehabilitacją miał wiele pozytywnych opinii więc postanowiłam tam z mamą podjechać, żeby zobaczyła go na żywo i zadecydowała czy to miejsce będzie jej odpowiadać. Pani dyrektor miło nas przyjęła. Sporo nam opowiedziała o domu a także o programie, który jets w nim realizowany. Oprowadziła nas po pokojach, pokazała kuchnię, jadalnie a także ogród. Mama zobaczyła na własne oczy jak miejsce wygląda i widziałam, że czuła się tam dobrze.

Kiedy wracałyśmy do jej mieszkania, powiedziała mi że chce się tam przenieść. Mieszkanie mam wynająć i pieniążki z wynajmu mam przeznaczać na jej pobyt w prywatnym domu seniora. Mama chce mieć kontakt ze swoimi rówieśnikami. W domu seniora jest organizowanych wiele zajęć i wyjść na pewno mama się tam odnajdzie. Jestem w trakcie załatwiania wszystkich formalności.