Piec kuchenny z obudową kaflową, piekarnikiem i paleniskiem

W wyposażaniu kuchni coraz częściej powraca się do tradycyjnych rozwiązań. Kiedyś w kuchniach królowały piecyki, piece wolnostojące, kaflowe, które służyły do rozpalania w nich ognia, a następnie przygotowywania posiłków na specjalnych płytach.

Połączenie klasyki z nowoczesnością – piece kuchenne z fajerkami

rosa maiolicaOkazuje się, że teraz takie piece znowu są modne i coraz więcej właścicieli nowoczesnych domów jednorodzinnych decyduje się na takie rozwiązania. Oczywiście wyglądają one znacznie ładniej i pełnią również wiele innych funkcji. Piecyki wolnostojące najczęściej są opalane suchym drewnem. Wiadomo, że muszą stać w takim miejscu w kuchni, w którym będą mogły być swobodnie połączone z przewodem komina. Obudowa kuchni najczęściej jest wykończona grubymi kaflami. Kafle znajdują się zarówno z boku jak i z przodu. Oczywiście dostępne są różne kolory kafli. Każdy znajdzie coś odpowiedniego do aranżacji danej kuchni. Można wybierać piec rosa maiolica w kolorze bordowym, białym, cappuccino, beżowym, latte i nie tylko. Palenisko wykonane jest z żeliwa, czyli bardzo solidnego materiału. Drzwi paleniska posiadają podwójną szybę, która jest odporna na działanie wysokich temperatur. Wylot spalin może znajdować się zarówno od góry jak i od tyłu – zależnie od tego, co będzie pasować do aranżacji i rozmieszczenia urządzeń w kuchni. W piecu znajduje się też szuflada na drewno. Poza tym piec posiada płytę żeliwną na górze oraz klasyczne fajerki, które służą do gotowania posiłków.

Dodatkowo w piecu znajduje się piekarnik, który mierzy temperaturę znajdującą się w środku. Ruszt paleniska jest ruchomy, co daje wiele różnych możliwości. W piekarniku znajduje się kratka. W kuchni znajduje się powietrze pierwotne, który służy do rozpalania ognia. Na pewno jest to rozwiązanie, które łączy w sobie klasykę i nowoczesność.