Pierwsze ciuszki dla noworodka

Przyszła mama rozpoczynająca kupowanie pierwszych ubranek dla dziecka bardzo często zastanawia się co jest zakupem koniecznym a co nie. Dużo zależy od tego kiedy dziecko przychodzi na świat – latem, zimą czy wiosną, jesienią. Gdy porób przypada latem, noworodek nie będzie potrzebował aż tyle ciuszków. Ile jakich trzeba, czego może być więcej a z czym nie przesadzać?

Nie zapomnijmy o czapce dla dziecka

czapki dla dzieciPrzy wyborze pierwszych ubranek na pewno musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach a mianowicie – naturalne, miękkie materiały, darujemy sobie guziczki, wstążeczki i inne dziwne zapięcia (wybieramy piękne, kolorowe ubranka ale jak najprostsze w zakładaniu), kupujemy po kilka sztuk z rozmiaru 56 oraz 62 bo nigdy nie wiadomo jakie będą pasować na naszego noworodka. Do wyboru mamy bodziaki, rampersy, śpiochy, pajace, koszulki, półśpiochy, kaftaniki, leginsy, spodnie. Każda mama w trakcie użytkowania sama musi się przekonać co dla niej (i dziecka) jest najwygodniejsze. Ja moje dziecko od samego początku ubierałam w bodziaki plus spodnie a moja koleżanka uważała tylko pajace. Także można kupić z każdego rodzaju po kilka sztuk (5-6), tak aby stworzyć zestawy i samemu się przekonać. Kolejnym, bardzo ważnym elementem garderoby są czapki dla dzieci. Musimy pamiętać, że trzeba zakładać je obowiązkowo noworodkom oraz niemowlakom. Nie można dopuścić aby dzieciom zawiało uszy. Model czapki dopasowujemy do pory roku. Inną kupimy do noszenia w zimie, inną na jesień oraz wiosnę a jeszcze kolejną na lato. Wybór w sklepach dziecięcych jest ogromny. Najlepiej sprawdzają się modele zawiązywane pod szyją, ponieważ się nie przesuwają i nie odkrywają uszu.

Przed zakupem najlepiej czapkę dziecku przymierzyć aby nie uciskała główki ani z niej nie spadała. W sytuacji gdy latem panują wysokie temperatury można założyć samą chustkę lub opaskę na uszy. Nie dajmy sobie wcisnąć zakupu butów – po co one komuś kto przecież jeszcze nie chodzi. W zamian najlepiej kupić skarpetki.