Popularność terapii małżeńskiej w Poznaniu

Statystyki są bezlitosne. Rozwodzi się coraz więcej małżeństw. Najczęstszym powodem rozwodu jest tak zwana niezgodność charakterów. Ale co się kryje pod tym pojęciem? Każde małżeństwo ma swoją historię. Dziś przestaje dziwić fakt, że podobnie jak chory potrzebuje lekarza, tak małżeństwo w kryzysie potrzebuje pomocy. Taką pomoc można otrzymać także w Poznaniu podczas terapii małżeńskiej.

Skuteczność terapii małżeńskiej w Poznaniu

terapia małżeńska - PoznańDecyzja o podjęciu takiego wyzwania jak wizyta u terapeuty to już pierwszy krok do sukcesu. Bez względu na to, z jakimi idziemy oczekiwaniami. Jedni chcą aby terapeuta naprawił ich partnera, inni widzą problem u siebie i chcą się zmienić, jeszcze inni idą z obawami o poznanie trudnej prawdy, ale wszystkich łączy pragnienie ratowania rodziny. I to już połowa sukcesu. Terapia małżeńska – Poznań, tak jak w całej Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego? Ponieważ dzięki niej przetrwało niejedno małżeństwo. Terapeuci mówią, że jednym z najczęstszych problemów jest brak rozmowy. Poważnej rozmowy, gdzie w atmosferze miłości mówimy o swoich uczuciach i oczekiwaniach. To z kolei prowadzi do niedomówień lub błędnej interpretacji zachowań małżonka, co z biegiem czasu może urosnąć do monstrualnych rozmiarów.

Winą za taki stan rzeczy można winić w znacznej mierze coraz szerzej dostępne media, które zabierają uwagę. Zamiast poświęcić trochę czasu dla najbliższej osoby, zwyczajnie spędzić wspólnie czas, toniemy w smart-fonach lub wpadamy w wir pracy.  Dlatego popularność terapii małżeńskiej w Poznaniu wciąż rośnie. Ludzie uczą się siebie na nowo. Uczą rozmawiać i dawać sobie wzajemną radość, bez względu na trudności z jakimi się w danej chwili zmagają. Bo właśnie o wspólne pokonywanie codzienności chodzi w małżeństwie.