Praca w agencji PR

Decydując się na studia z zakresu marketingu, mediów oraz public relations nie wiedziałam, że wymagać to będzie ode mnie tyle siły i samozaparcia. Jak się okazało praca ta jest dosyć wymagająca. Pracuje w bardzo dużej firmie w Warszawie.

Agencja PR i sprawne działanie

agencja PRTam jestem jednym z pracowników działu public relations. Jako, że nasza firma jest liderem w swojej branży działania te są zakrojone na szeroką skalę i wymagają od nas mnóstwo wprawy. Czasem wychodzi to lepiej, czasem gorzej. Jednak doskonale wiemy, że od naszych działań zależy nasza praca. Działamy jak sprawne agencje PR. Kiedy tylko otrzymujemy wiadomość, że coś jest nie tak i natychmiast zaczynamy obmyślać kampanię. Dla przykładu – ostatnio jeden mężczyzna zaczął bardzo negatywnie oceniać nasz produkt opisując go na różnego rodzaju stronach internetowych a także forach tematycznych. Nie mogliśmy na to pozwolić, bowiem oskarżał także konsultantów przyjmujących zażalenia o niekompetencje i brak kultury. Jak tania agencja PR usiedliśmy się do dużego stołu i zaczęliśmy wymyślać kampanie reklamową. Chcieliśmy zrobić swego rodzaju dowcip z tych wszystkich oskarżeń, jednak nie chcieliśmy aby to wszystko wyglądało przysłowiowo tanio. Stwierdziliśmy więc, że w jakiś sposób musimy wpleść oskarżenia z dozą humoru. Każdy z nas przedstawił swoją wizję, która była dosyć długo konsultowana. Dodatkowo o radę poproszona została zaprzyjaźniona agencja public relations, która zawsze przysyła nam stażystów. Cieszę się, że zgodzili się oni z naszą wizją i już mogliśmy wysyłać nasze projekty do przełożonych. Na szczęście nie każdy dzień jest tak intensywny.

Zwykle przesyłamy notki prasowe do gazet oraz wiadomości do telewizji oraz radia. W okresie świąt Bożego Narodzenia a także Wielkanocy wysyłamy życzenia dla kontrahentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *