Przedszkolaki rozwijają swoje umiejętności plastyczne

Na ciekawy pomysł wpadli niedawno studenci Akademii Sztuk Pięknych w naszym mieście. W ramach realizacji praktyk studenckich postanowili zaproponować współprace przedszkolom. Współpraca ta ma polegać na tym, że raz w tygodniu, przez okres miesiąca, w każdym przedszkolu odbywać się będą tematyczne warsztaty, podczas których dzieci będą w praktyce rozwijać umiejętności. 

Studenci uczą dzieci w przedszkolu

zajęcia ceramiczne w przedszkoluNa ten moment ze studentami ASP zgodziło się współpracować pięć przedszkoli. Ustalono już cały program zajęć. Po przedstawieniu go na zebraniu z rodzicami okazało się, że pomysł spotkał się z ogromnym entuzjazmem. Jako pierwsze odbyły się zajęcia ceramiczne w przedszkolu mieszczącym się niedaleko głównej siedziby uczelni. Były to zajęcia próbne, mające zweryfikować zaangażowanie dzieci. I właśnie ono przeszły najśmielsze oczekiwania studentów. Dzieci z ogromnym entuzjazmem odniosły się do możliwości stworzenia własnych kubeczków i misek. Tym bardziej, że po ich wyschnięciu zabrano się za ich ozdabianie specjalnymi farbami. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki z energią zabraly się za tworzenie prawdziwych ceramicznych arcydzieł. Kolejne zajęcia odbędą się w przyszłym tygodniu tym razem już we wszystkich przedszkolach. Tematem głównym będzie malarstwo, ale z zastosowaniem profesjonalnych farb i sztalug. Po tych zajęciach zorganizowana zostanie wystawa w holu przedszkola, na ktorą zaproszone będa całe rodziny. Dzieci będą więc mogły poczuć się jak prawdziwi artyści z własnym wernisażem. 

Z ogromnym entuzjazmem zarówno ze strony dzieci, jak i rodziców, spotkał się pomysł przeprowadzania zajęć plastycznych w przedszkolach. Na pomysł wpadli studenci Akademii Sztuk Pięknych. Po pierwszych zajęciach można śmialo powiedzieć, że projekt ten to doskonały pomysł.