Sklepy ze wspaniałymi łamigłówkami

 

Dzieci potrafią nas naprawdę mocno zaskoczyć i to nierzadko w najmniej oczekiwanym momencie. Do niedawna byłam święcie przekonana, że doskonale znam swojego synka, lecz ten ostatnio naprawdę pozytywnie m nie zaskoczył.

Doskonała łamigłówka na wolne chwile

łamigłówki sklepDzieci jak to dzieci. W dzisiejszych czasach niestety uwielbiają spędzać czas wolny głównie przed komputerem. Mój syn również należy do grona miłośników graczy i choć ja staram się temu sprzeciwiać, tak mój mąż i syn potrafią zgrabnie ten sprzeciw obejść i kiedy wracam z pracy nierzadko widzę ich razem grających na komputerze. Ostatnio jednak mój syn przyszedł do mnie z prośbą, abym kupiła mu jakąś grę…planszową. To było dla mnie niesamowite zaskoczenie i naprawdę pozytywny sygnał. Od razu na drugi dzień postanowiłam zakupić mu łamigłówki sklep z takimi rzeczami znajdował się w drodze powrotnej ze szkoły syna i, jak to przystało na tego typu miejsca, był naprawdę rewelacyjnie zaopatrzony. Mój syn długo przeglądał różne zabawki, aż w końcu zdecydował się na ogromne puzzle przestawiające postaci z jego ulubionej gry komputerowej, czyli Wiedźmina. W duchu zaśmiałam się z tego, jednak bardziej cieszyłam się, że mój syn szuka sobie alternatywy i to tak rozwijającej, jak właśnie łamigłówki. Po powrocie do domu od razu zabraliśmy się za układanie puzzli. Wspólnie spędzony czas przy puzzlach wszystkim tak mocno się spodobał, że od tamtej pory minimum trzy razy w tygodniu układamy razem puzzle rozmawiając na najróżniejsze tematy.

Jak się później okazało pomysł na łamigłówki był w zasadzie pomysłem mojego męża. Syn spytał się go, w jaki sposób bawiono się za naszych czasów, sugerując jednocześnie, że musiały być to bardzo nudne czasy bez komputerów, a kiedy tata objaśnił mu na czym polegały gry za jego młodości, syn bardzo chciał je poznać.