Specjalna karma lotowa

Mój tata już od wielu lat jest hodowcą gołębi. Mamę to cieszy, bo nie jeździ dzięki temu na ryby i nie spędza zbyt wiele czasu poza domem. Mamy gołębnik w naszym ogrodzie, oddalony trochę od domu. Gołębie czasami potrafią narobić trochę hałasu, a tak to mamy święty spokój. Tata chodzi do nich ze trzy razy w ciągu dnia i sprawdza, czy wszystko mają co potrzebne.

Pokarm dla gołębia na loty

karma lotowa dla gołębiaDla taty bardzo ważne są zawody w których bierze udział kilka razy w roku. Ma kilka gołębi championów i zależy mu na najlepszych wynikach. Ważna jest karma lotowa dla gołębia i każdy hodowca powinien zaopatrzyć się w taką przed lotami. Kilka dni przed puszczeniem ptaka na zawody, powinien otrzymywać odpowiednie pożywienie. Nie może być ono zbyt ciężkie, ponieważ otyły i ociężały ptak nie przyniesie nam pierwszych miejsc na podium. No i dodatkowo stanie się łatwym łupem jastrzębia, czyli największego wroga gołębi, zaraz po różnych pasożytach. Karma na loty musi być odpowiednio wyważona i zawierać wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy. Z tego względu, że ptak wtedy dostaje mniej jedzenia, żeby go nie utuczyć, to odpowiednia karma musi stanowić dla niego podstawową dietę. Kupujemy karmę u tego samego sprzedawcy już od wielu lat. Tata zawsze stawia na jakość i nie kupuje byle czego. Jeżeli ktoś faktycznie chce zająć się gołębiami zawodowo, musi mieć na uwadze to, że karma gorszej jakości może nie sprawić, że nasz ptak będzie przynosił jak najlepsze wyniki. Więc nie warto na tym oszczędzać.

Mój tata, dzięki karmie którą podaje gołębiom i różnym witaminom, osiąga zazwyczaj miejsca w pierwszej 10 podczas zawodów. Jest to dla niego bardzo ważne i wciągnął się w opiekę nad gołębiami. Cieszę się, że przynajmniej ma jakieś zajęcie i dobrze mu z tym.