Unia Europejska, motoryzacja i koło pasowe

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej wielu Polaków wyjechało zagranicę, aby tam spróbować swoich sił i zacząć od nowa. Nic ich nie trzymało w Polsce, więc nie mieli żadnych oporów, aby wyjechać z małych miasteczek i wsi do wielkiego świata w poszukiwaniu szczęścia.

Mechanik i koło pasowe

koło pasoweCzęść z nich została tam i podjęła decyzję, że już nie wraca. Sporo osób jednak wróciło. Nie podobało im się życie na obczyźnie, inna kultura i język. Kolejną szansą, jaką daje Unia Europejska jest możliwość dofinansowania własnej działalności. Trzeba napisać biznesplan, mieć pomysł na biznes. Mechanik powinien wiedzieć, jak wygląda koło zębate i koło pasowe. Otrzyma pieniądze na zakup sprzętu. Być może wysokość dofinansowania nie pokryje wszystkich kosztów, ale jest to znaczący zastrzyk finansowy. Co więcej, pomoc jest bezzwrotna, więc gdyby coś się nie udało, można po pewnym czasie zamknąć warsztat. Po pięciu latach można także sprzedać sprzęt, który się zakupiło w ramach pomocy z funduszy. To świetna okazja dla tych, którzy wracają z zagranicy. Część z nich nie umie się odnaleźć na polskim rynku pracy. Zarobki są znacznie niższe niż w krajach starej piętnastki. Własna firma to szansa na stworzenie miejsca pracy, o jakim marzyliśmy.

Jeśli przeniesiemy styl pracy z krajów zachodnich, może okazać się, że powstanie zupełnie inna firma niż pozostałe. Obok pomysłu, liczy się także styl i wiedza czym jest koło pasowe i koło zębate. Resztę można nauczyć się w trakcie. Doświadczenie, które zdobyliśmy zagranicą nie przepadnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *