Wieńce pogrzebowe we Wrocławiu

Pogrzeb to bardzo smutne i podniosłe wydarzenie. Na nagrobku zmarłego układa się wiązanki stworzone z żywych lub sztucznych kwiatów. W takiej chwili należy pamiętać, że kwiaty to rośliny bardzo symboliczne. Ich odpowiedni dobór jest bardzo ważny.

Jak wybierać kwiaty na uroczystość pogrzebową?

wiązanki pogrzebowe - wrocławWiązanki pogrzebowe to kwiaty, które symbolizują pamięć o zmarłej bliskiej nam osobie. Wielkość i kształt takiego wieńca często można wybrać indywidualnie. Gotowe wieńce to najczęściej kompozycje kwiatowe ułożone na specjalnych stojakach lub podkładkach. Czasami przybierają kształt serca. Jednym z ważniejszych elementów jest szarfa z pożegnaniem. Rodzina bardzo często ma problem z tym co na takiej szarfie należy napisać. Tutaj warto poradzić się osoby pracującej w kwiaciarni. Floryści mają doświadczenie i na pewno pomogą w wyborze stosownego napisu. Cena wieńców w zależności od rodzaju użytych kwiatów i oczywiście jego wielkości waha się od stu do kilkuset złotych. Symbolika kwiatów użytych do stworzenia kompozycji jest bardzo ważna. Wiązanki pogrzebowe – Wrocław jako kwiat najbliższy sercu wymienia róże. Zatem kompozycje z róż są najczęściej wybierane przez bliską rodzinę zmarłej osoby. Róże to kwiaty miłości, pamięci, szacunku i tęsknoty. Istotną rolę odgrywa jednak kolor kwiatów. Róże występują w wielu odmianach kolorystycznych i każda oznacza coś innego. Róże w wieńcach pogrzebowych najczęściej mają kolor biały, rzadziej czerwony. Większość wieńców tworzona jest z kwiatów o jasnym zabarwieniu, ponieważ takie kolory bardziej odpowiadają charakterowi uroczystości.

Oprócz róż wykorzystuje się również: gerbery, goździki, chryzantemy, hortensje, mieczyki lub lilie. W Polsce najbardziej ,,cmentarnym” kwiatem są chryzantemy. Dlatego zakupienie tego rodzaju kwiatów zawsze będzie odpowiednie.