Wnętrze sklepu jest prawie najważniejsze dla klienta

 

Czy zastanawiali się kiedyś, Państwo, dlaczego w sklepach – w większości piszę tu o samoobsługowych – robi się Wam dobrze zakupy, a w innych nie? Jeśli asortyment jest ten sam, ceny podobne, a pracownik zajmuje się tylko obsługą przy kasie to co jest istotne podczas naszych zakupów?

Projektuje się nie tylko domy, również sklepy

projektowanie wnętrz sklepówOkazuje się, że wnętrze sklepu ma bardzo duży wpływ na klienta. To nie jest do końca tak, że idziemy gdzie najtaniej albo najbliżej. Idziemy tam, gdzie nam najlepiej w ostatecznej ocenie. Wiele lat pracowałam jako Tajemniczy Klient i wiem jaki wpływ na zakupy ma sprzedający, wiele lat pracowałam też w finansach i wiem ile dają nam ceny produktów, ale jestem też kobietą i wiem jak ważny jest komfort podczas robienia zakupów. Źle zaprojektowany sklep straci klientów zanim ich tak naprawdę zyska. Nie ma co się oszukiwać – statystyki mówią jedno – największy udział procentowy w badaniach konsumenckich mają kobiety. To one chodzą do sklepów i kupują, nie mam tu na myśli zakupów spożywczych. Mówią o tym. Gdy wnętrze sklepu jest ciasne i ciemne to choćby było tam najtaniej nikt tam nie będzie kupował. Duże sklepy sieciowe nie mają tych problemów, one od dawna wiedzą, że są standardy, które trzeba spełniać. Istnieje ktoś taki jak merchandiser, bo od dawno wiadomo, że estetyczne jest bardziej pożądane. Jeśli zatem chcecie mieć klientów i utrzymać ich, niech Was zainteresuje temat pod tytułem: projektowanie wnętrz sklepów. To bardzo ważne. W sklepie musi być przyjemnie. Musimy zmuszać się do wyjścia. Na tym polega biznes. Wygrywają najlepsi.

Kto pracuje w handlu stacjonarnym wie, jak ważne jest rozplanowanie przestrzeni i ile można zaoszczędzić ,gdy zastosujemy odpowiednie oświetlenie. Warto skorzystać raz, a porządnie z usług projektanta, który nam tę wizję stworzy. By na końcu było pięknie, praktycznie i ekonomicznie.