Wozy paszowe do obór niskich

 

Rolnictwo w dzisiejszych czasach rozwija się bardzo szybko i dynamicznie. Dzieje się to za sprawą różnego rodzaju dopłat, które możemy uzyskać od instytucji. Bardzo wiele osób zaczyna rozumieć, że nie ma sensu pracować ponad swoje siły. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z pomocy maszyn rolniczych, których na rynku możemy znaleźć mnóstwo. Wystarczy znaleźć tylko takie maszyny, które spełniają nasze wymagania. Z tym nie powinno być problemu.

Karmienie krowy mlecznej? Paszowozem do obory niskiej!

wozy paszowe mazowieckieDlatego też coraz więcej rolników decyduje się na zakup wozów paszowych do obór niskich. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie rozprowadzić kiszonkę bądź paszę po oborze. Warunkiem jest jednak to, aby żywność dla żywego inwentarza, w tym przypadku krów była w trzydziestu procentach sucha. Paszowozy idealnie radzą sobie z rozdrabnianiem paszy, dzięki czemu kawałki nie są duże, a do tego idealnie wymieszane. Jak sama nazwa wskazuje paszowóz przeznaczony do obór niskich posiada niski najazd, średnio do dwóch metrów i około czterdziestu pięciu centymetrów. Producenci doskonale rozumieją to, że dojazdy do obór nie są wyścielone asfaltem. W porze jesiennej, gdy pogoda jest bardzo kapryśna powstaje błoto. Ogumienie, jakie stosuje się przy wozach paszowych pozwala bez większego problemu przebić się przez grząski teren. Waga, jaka znajduje się w paszowozie pozwoli odmierzyć dokładnie ilość paszy, jaka zostanie dostarczona zwierzętom.

Ślimaki, których zadaniem jest rozdrabniać pożywienie zawsze wykonywane są ze stali, która jest odporna na różnego rodzaju ścieranie. Za sprawą tego ulepszenia cały paszowóz charakteryzuje się zdecydowanie mniejszą awaryjnością. Gdy dodamy do tego pierścień, który zapobiega wysypywaniu się paszy mamy idealny wóz do paszy. 

Więcej na stronie http://falke-maschinenbau.com