Zbyt zabiegane życie – prawnik

Żyjemy w coraz szybszych czasach. Jesteśmy coraz bardziej zabiegani. Wszelkie osiągnięcia technologiczne miały za zadanie uprościć pewne aspekty naszego życia, wyręczyć nas z mniej przyjemnych czynności.

Prawnik w Bydgoszczy i słabnące więzi rodzinne

prawnikWszystko abyśmy mogli zyskać na czasie, przeznaczyć jak największą jego część na sprawy ważniejsze – na nas samych, naszych ukochanych i na nasze rodziny. Niestety mało komu jednak się to udaje. Zapytani o to dlaczego odpowiemy niemal jednogłośnie: praca. W dalszej rozmowie dochodzimy do wniosku, że technologia, która miała być wybawieniem powoli staje się naszym własnym więzieniem. I nie chodzi wcale o to ile czasu bezproduktywnie marnujemy przed monitorem, ale o coraz silniejszą potrzebę posiadania coraz większych, coraz nowszych, coraz szybszych gadżetów. Tym sposobem łatwo dochodzimy do momentu, w którym zarobek ze środka staje się celem samym w sobie. Odbija się to z kolei na proporcjach zagospodarowania naszego czasu. Coraz częściej i chętniej oddajemy się pracy zarobkowej. Nie może się to oczywiście nie odbić na naszych rodzinach a zupełnie już powszechne rozwody są tego najlepszym dowodem. W Bydgoszczy średnio na każde dziesięć zawartych małżeństw przypadają trzy rozwody. Brak czasu dla małżonka to, obok niezgodności charakterów, najpopularniejsze ich przyczyny. Najzabawniejszym w tym wszystkim jest fakt, że ten problem dotyczy w coraz większym stopniu zawody prawnicze. Prawnik w Bydgoszczy, radca prawny poświęcają się sprawom swoich klientów z dużym zaangażowaniem.

Niestety coraz mniej uwagi poświęcają własnym rodzinom. Nie jest to wskazane, bo wiadomo, że wtedy niestety więzi słabną i w końcu w rodzinie zaczynają się dziać bardzo przykre rzeczy. Dochodzi do rozwodów i innych niepomyślnych wypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *