Zorganizowanie eventu nie musi być trudne

Zorganizowanie imprezy integracyjnej, wcale nie musi być trudne. Stworzenie oryginalnego scenariusza, wymaga trochę chęci i wyobraźni. Wyobraźnie już miałem a chęci przyszły same, po tym jak dostałem zadanie od mojego przełożonego.

Jak zostałem organizatorem eventów

organizacja eventówDo moich obowiązków, nie należała organizacja eventów, byłem zwykłym kierownikiem od spraw techniczno-handlowych. Zajmowałem się tworzeniem prezentacji, spotkaniami z klientami i negocjowaniem umów. Pewnego dnia, zostałem poproszony o zorganizowanie imprezy integracyjnej dla naszej firmy. Po bardzo krótkich negocjacjach, otrzymałem ogólne założenia, terminy i wysokość budżetu. Trochę zły, bo przecież miałem co robić, przystąpiłem do planowania i poszukiwań odpowiednich firm. Na rynku, tego typu działalności jest tak wiele, że aby znaleźć tą dobrą, to trzeba poświęcić trochę czasu. Czas był kluczowy, bo nie miałem go zbyt wiele. Był to okres, w którym nie tylko my organizowaliśmy takie imprezy. Skutkowało to tym, że polecane mi firmy eventowe, miały już zarezerwowane terminy. Inne znalezione, miały zbyt wygórowane stawki i nie mieściły się w naszym budżecie. Nie wchodziły w grę, banalne podchody w zamku i kiełbaski pieczone na ognisku. To musiało być coś więcej. Zacząłem intensywnie myśleć, czas mijał, firmy eventowej jak nie było, tak nie było. Postanowiłem zaryzykować. Jako podróżnik, znałem odpowiednie miejsca. Jednym z nich, było pewne gospodarstwo agroturystyczne z ogromną stodołą i jeszcze większym domem biesiadnym. Wokoło piękne lasy i jeziora. Wykonałem telefon i odetchnąłem z ulgą – otrzymałem pozytywną odpowiedź. Pozostało tylko stworzyć scenariusz odpowiedni do warunków naszej wyprawy.

Krótko podsumowując: Przejścia przez błota i rzeczki, wspinaczka po drzewach i skałkach (oczywiście był zatrudniony specjalista od tych spraw) oraz nocne dotarcie do celu, zakończone huczną zabawą w domu biesiadnym, a na koniec spanie na sianie, uczyniło mnie stałym organizatorem imprez w naszej firmie.