Zyski z czyjejś pracy

Ludzie naprawdę potrafią kombinować. Zamiast normalnie wziąć się do zwykłej, uczciwej pracy, wolą prowadzić jakieś swoje podejrzane biznesy, wyłudzać podatek VAT, czy w ogóle najlepiej dorabiać się na pracy innych, wyceniając ich poniżej standardowego poziomu wynagrodzenia.

Pracownicy ze wschodu – dobry wybór?

pracownicy ze wschoduNazywa się to ładnie – agencja pracy tymczasowej, ale w rzeczywistości to nic innego jak zwyczajne zarabianie na czyjejś pracy. Kolejnym ładnym określeniem jest leasing pracowniczy, czyli nie płacenie pracownikom za ich dyspozycyjność, a jedynie wtedy gdy są potrzebni. Jest to może i bardziej uczciwe niż płacenie na przykład pracownikowi salonu samochodowego by stał przez cały dzień i nie robił dosłownie niczego, poza tymi dziesięcioma minutami gdy też przyjdzie jeden klient tak po prostu pooglądać sobie samochody na które i tak go nie stać. To dość zabawne. W rzeczywistości taki pracownik salonu, gdyby miał łeb na karku, o wiele lepiej wykorzystywałby ten czas w którym niczego nie robi. Gdyby na przykład był programistą, spokojnie mógłby przez siedem godzin dziennie przez nikogo nie niepokojony programować, kodować, i robić inne rzeczy które robią programiści i informatycy. No chyba, że ktoś jest leniem, i szuka pracy w której będą mu płacić za siedzenie i obserwowanie jak mucha lata, ponieważ wstanie i zabicie tej muchy jest zbyt męczące. Zupełnie inne podejście mają sprawdzeni pracownicy ze wschodu. Jak się dorwą do roboty to trzeba ich wręcz odciągać, siłą sadzać ich na krzesłach i kazać im chwilę odpocząć zanim padną z wycieńczenia lub na zawał. Najlepsi są pracownicy z Ukrainy, wszelkie roboty, których Polak nie wykonałby nawet za przyzwoite pieniądze, oni wykonują, ciesząc się jednocześnie, że w ogóle mają taką pracę.

Wojna w ich kraju zmusza ich do wyjazdów i wyrzeczeń. Zamiast siedzieć w domu z rodziną, muszą siedzieć tu z innymi ludźmi z Rosji, Litwy, Białorusi i innych tego typu wschodnich krajów, w dziesięciu w jednym pokoju, jedząc suchary i popijając wodą. Życie bywa okrutne. Powinniśmy doceniać to jak mamy dobrze siedząc w biurach lub w domu, spokojnie pracując i pijąc kawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *