Żywica epoksydowa i jej zastosowanie

Dziś bardzo ciekawy temat, mianowicie porozmawiamy na temat posadzek wykonanych z żywicy poliuretanowej lub epoksydowej, które powoli zaczynają pojawiać się w naszych domach. Jakiś czas temu takie rozwiązanie było stosowane głównie na zewnątrz, teraz zaczyna się to zmieniać.

Zastosowanie żywicy epoksydowej 

podłoga z żywicy epoksydowej z WrocławiaKiedyś podłoga z żywicy epoksydowej z Wrocławia lub poliuretanowej gościła na tarasach, balkonach, schodach na zewnątrz czy podjazdach, obecnie przekonujemy się do wykorzystania jej w naszych mieszkaniach. Tego typu podłoga bardzo ładnie będzie wyglądać w stylu minimalistycznym, czy vintage, choć odpowiednie zestawienie z resztą pomieszczenia, właściwie dobrana kolorystyka pozwoli na to, aby wykorzystać tego typu podłogę we wnętrzach w każdej aranżacji. Do wyboru mamy posadzki żywiczne tak zwane grubowarstwowe, są one bardzo solidne i wytrzymałe, dzięki czemu sprawdzą się w kuchni, łazience czy salonie. Posadzki grubowarstwowe kwarcowe również będą świetnym rozwiązaniem, ponieważ te są bardzo odporne na zarysowania i inne uszkodzenia. Tego typu posadzki powinny być założone przez profesjonalną ekipę, która ma doświadczenie i pasję do tego co robi. Zgodnie z naszym pomysłem możliwe jest wykonanie różnych, ciekawych wzorów, dostępnych jest również wiele kolorów kruszywa. Najważniejsze jest przygotowanie idealnie płaskiego, równego podłoża, to absolutna podstawa, od której w dużej mierze zależy efekt końcowy.

Dzięki zastosowaniu podłogi z żywicy możemy uzyskać powiększenie pomieszczeń, dzięki jednolitej tafli, która pięknie błyszczy. Bardzo ciekawą opcją są podłogi żywiczne 3D, do wykonania której możemy zastosować niemal każdy materiał, kamienie, monety, obrazy cokolwiek przyjdzie nam do głowy, następnie zostaje on zalany warstwą żywiczną, która jest bezbarwna. Wygląda to bardzo oryginalnie i wyjątkowo.